TECHNOLOGIA

pod nagłówkiem
ploter wielofunkcyjny Elitron

Ploter wielofunkcyjny Elitron KOMBO TH 31.20

Wielofunkcyjny ploter Elitron KOMBO TH 31.20 to innowacyjny system tnący wyposażony w dwa niezależne pracujące trawersy wyposażone w głowice tnące, frezujące i bigujące.
Obszar roboczy plotera to 3150 x 2050 mm. Maszyna wyposażona jest w nóż tnący „kisscut”,  dwa noże aktywno-oscylacyjne, 2 głowice bigujące z 4 kołami bigującymi, 2 wysokoobrotowe wrzeciona frezujące (50 000 obrotów/ min i  moc  3 kW) oraz kamerę do sczytywania znaczników. Elitron Kombo TH. 31.20 posiada również stół podciśnieniowy  w pompą próżniową o mocy 7,5 kW i system odciągania wiór. Zaletą plotera jest również wideoprojektor do wyświetlania prac na stole, a także oprogramowanie do projektowania opakowań. Ploter umożliwia cięcie, bigowanie i frezowanie szerokiej gamy materiałów m.in. pcv, dobond, folie, Re-board, papier, tektura, karton, guma i wiele innych.

agfa

Drukarka UV AGFA Anapurna H3200i LED

Anapurna H3200i LED to wielkoformatowy ploter umożliwiający bezpośrednie zadrukowanie mediów sztywnych oraz giętkich. Ploter drukuje w sześciu kolorach CMYKLCLM z prędkością do 129 m2/h, ma również funkcję nanoszenia koloru białego, który może być aplikowany zarówno przed, jak i po warstwie wielobarwnej. Maksymalna szerokość druku na roli to 3,2m natomiast maksymalna możliwa płyta do zadruku to 3,2x4m.
Zastosowanie energooszczędnej technologii UV LED gwarantuje znaczne obniżenie poboru prądu jak również poszerza spektrum mediów drukowanych m.in. o materiały wrażliwe na wysoką temperaturę. Kolejną zaletą drukarki jest antystatyczny system jonizujący materiał drukowany. Drukarka posiada automatyczny system pomiaru podłoża drukowanego a dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu możliwy jest również wydruk warstwowy 3D – druk aż do 6 warstw przy jednym przejściu.

Drukarka UV Jetrix 2513 FRQ

Drukarka UV Jetrix 2513 FRQ

Maszyna Jetrix to ścisła czołówka wielkoformatowych drukarek UV, wykorzystywana w grafice reklamowej, zarówno wewnątrz, jak i w ekspozycjach zewnętrznych. Umożliwia wygodny i szybki druk na materiałach płaskich i rolowanych. Wydruki cechują się ostrością i fotograficzną jakością dzięki rzeczywistej rozdzielczości 1200 dpi. Największą zaletą atramentu światłoutwardzalnego jest bezpośredni druk na płytach m.in. PCV, aluminium, Plexi oraz szkle, drewnie itp. Konstrukcja maszyn zapewnia druk na materiałach do 3m szerokości i 10cm grubości. Dzięki systemowi G-mask drukujemy bez paskowania i „efektu ściętej trawy”.

Drukarka Challenger FY – 3206 G

Drukarka Challenger FY – 3206 G

Profesjonalna, wielkoformatowa drukarka, charakteryzująca się wysoką rozdzielczością głowic (głowice SEIKO) i stosunkowo niskimi kosztami wydruku. Wydruki wyróżniają się bardzo wysoką estetyką, zapewniając druk o wysokiej jakości zarówno do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Profesjonalne oprogramowanie maszyny umożliwia wybór spośród różnorodnych funkcji wydruku m.in. nesting (umieszczenie kilku prac na jednym obszarze wydruku) czy tilling (automatyczne dzielenie dużej pracy na panele). Innowacyjny system EDGE FEATHER skutecznie zapobiega efektowi „ściętej trawy”, gwarantując jednolite i estetyczne wydruki.

Ploter Graphtec FC8000-130

Ploter Graphtec FC8000-130

Wysokiej klasy ploter pozwalający na osiągnięcie szybkiego cięcia przy zachowaniu najwyższej precyzji. Wykorzystywany do wycinania z wszelkiego rodzaju folii samoprzylepnych, flexa, flocka oraz znaków z folii odblaskowych. Poza funkcją wycinania posiada również funkcję kreślenia a odpowiedni nacisk noża pozwala na wykonywanie cięcia na wylot, co ma zastosowanie przy wycinaniu naklejek czy też automatycznego odcinania danego fragmentu folii. Optyczny system odczytu znaczników ARMS umożliwia natomiast precyzyjne wycinanie po obrysach wcześniej naniesionej grafiki, korygując zarówno błędy ułożenia i nieliniowości wydruku.

Ploter frezujący-tnący Black 2131 3D

Ploter frezujący-tnący Black 2131 3D

Profesjonalny ploter frezujący z nożem oscylacyjnym oraz aktywnym. Umożliwia frezowanie, trójwymiarową obróbkę oraz grawerowanie materiałów twardych, takich jak drewno i materiały drewnopochodne (płyta wiórowa, MDF, OSB) oraz popularnych tworzyw sztucznych (Plexi, Dibond, PCV). Pneumatyczna głowica pozwala także na cięcie materiałów miękkich – kartonu, tektury, pianki, filcu, gumy czy wykładziny. Ploter zapewnia ostrość, dokładność i powtarzalność obrabianych przedmiotów, jednocześnie zapobiegając zarysowaniu powierzchni pozostałych elementów.

Laser CO2 SF 1390

Laser CO2 SF 1390

Profesjonalny ploter laserowy umożliwiający precyzyjne wycinanie elementów lub wykonywanie nawet bardzo małych grawerów, na różnego rodzaju powierzchniach. Powszechnie stosowany jest do cięcia materiałów takich jak akryl, drewno, papier czy skóra. Zapewnia bezproblemowe grawerowanie w tworzywach sztucznych (m.in. akryl, MDF) i drewnopodobnych (m.in. drewno, bambus). Ploter doskonale sprawdza się przy grawerowaniu drobnych elementów np. pieczątek, co świadczy o jego dużej precyzji. Pozwala również na cięcie grubej Plexi w jednym przejściu uzyskując jednolitą krawędź.

Laminator SEAL IMAGE 62 Plus

Laminator SEAL IMAGE 62 Plus

Profesjonalny laminator stosowany w celu estetycznego wykończenia i zabezpieczenia wydruków przed uszkodzeniami mechanicznymi, blaknięciem czy szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Współpracuje z szeroką gamą materiałów i podłoży do 10mm grubości. Umożliwia pokrywanie wydruków foliami zabezpieczającymi o różnej grubości – cienkimi od 20 mikronów oraz grubymi do 200 mikronów, o szerokości do 160cm. Folie dostępne są w wersji matowej, błyszczącej, satynowej.